DHL oslavuje 30 rokov pôsobenia na slovenskom trhu

9.5.2017

DHL, jeden z popredných poskytovateľov prepravných a logistických služieb, oslavuje celých 30 rokov pôsobenia na slovenskom trhu.

Spoločnosť začala ako jedna z prvých poskytovať medzinárodné expresné prepravné služby na území bývalého Československa už v roku 1986, prostredníctvom partnerskej spoločnosti Čechofracht, čo sa zmenilo v roku 1993, kedy bol založený nový právny subjekt a DHL začala fungovať pod vlastnou značkou. Dva roky na to otvorila spoločnosť vlastné sortovacie stredisko na bratislavskom letisku a o ďalších 5 rokov spustila letecké spojenie medzi Bratislavou a Viedňou. Vďaka strategickej integrácii popredného prepravcu Danzas a odborníka na logistický reťazec Exel sa portfólio služieb DHL aj v rámci Slovenska výrazne rozšírilo a zo špecialistu na expresnú prepravu sa stala spoločnosť, ktorá dnes prostredníctvom piatich špecializovaných divízií ponúka komplexné portfólio logistických a prepravných služieb – od balíkovej prepravy v rozvíjajúcej sa oblasti ecommerce, cez  cestnú a železničnú nákladnú  prepravu, ako aj námornú a leteckú nákladnú prepravu, až po skladovanie a riadenie dodávateľských reťazcov.

DHL Parcel je spoľahlivým dodávateľom prepravných služieb so špecializáciou na balíkovú prepravu v oblasti B2B a B2C ako a C2X, ktorý robí aj online nakupovanie pohodlnejším. Naše odborné znalosti vychádzajú z mnohoročných skúseností v oblasti e-commerce v Nemecku - pokrývajú širokú škálu žiadaných služieb, ako sú napr. profesionálne a rýchle doručenie, platba kartou priamo u kuriéra, sobotné doručovanie, sledovanie zásielok cez systém tracking and tracing alebo rozširujúca sa sieť ParcelShopov.

DHL Express je dokonalý partner pre všetky potreby v oblasti expresného doručovania dokumentových a tovarových zásielok „od dverí k dverám“. Sieť DHL Express disponuje s viac ako 4,700 kanceláriami s možnosťou doručenia do 120,000 miest na celom svete. Či už ide o služby typu SameDay, TimeDefinite alebo DayDefinite, na DHL Express sa klienti môžu vždy spoľahnúť - garantuje najlepšie prepravné časy, prvotriednu kvalitu a profesionálny zákaznícky servis. Aj preto je DHL Express už roky jednotkou na trhu medzinárodnej expresnej prepravy.

DHL Freight patrí medzi najväčších poskytovateľov logistických služieb. Zákazníkom ponúka komplexné riešenia ich prepravných potrieb. Poskytuje služby v medzinárodnej a vnútroštátnej preprave, celovozové prepravy, konsolidáciu paletových zásielok v Európe a mimo nej, projekty LLP. Zásielky preváža po ceste na trase Slovensko – Čína a späť, a kombináciou oboch typov prepráv. DHL Freight zabezpečuje aj rýchle colné vybavenie, poradenstvo a outsourcing.

DHL SupplyChain – Skladovanie, preprava tovaru, distribúcia a riešenie dodávateľského reťazca patria do širokej škály logistických možností, ktoré DHL SupplyChain ponúka svojim zákazníkom. Na základe pochopenia požiadaviek zákazníka a stanovenia potrieb jeho firmy a logistiky navrhnú odborníci najlepšie možné riešenia, ktoré budú pre firmu prínosom. DHL SupplyChain sa zameriava na vybrané priemyselné sektory, čo pre zákazníkov znamená, že môžu využívať spoluprácu so špecialistami nielen v oblasti logistiky, ale taktiež v rámci ich konkrétneho trhu. Odborné know-how vytvára v kombinácii s priemyselnými riešeniami skutočnú konkurenčnú výhodu.

Divízia DHL GlobalForwarding je ako globálny líder na trhu leteckej a námornej nákladnej prepravy schopná ponúknuť konkurencieschopné ceny pre všetky destinácie sveta.  Klientom ponúka na mieru šité riešenia v rámci významných logistických projektov a rovnako poskytuje kompletné colné služby, ktoré zaisťujú hladký priebeh prepravy. O zásielky sa stará viac ako 6,500 špecialistov na 600 pracoviskách. Toto všetko robí z DHL GlobalForwarding  ideálneho partnera ako pre klientov, ktorí zasielajú tovar po prvýkrát, tak aj pre významných pravidelných importérov a exportérov.